Półkolonie Warszawa. Lato 2024

Jak zorganizować wakacje i ferie zimowe naszym dzieciom w Warszawie, kiedy musimy iść do pracy?

Czym są półkolonie?

Półkolonia to forma grupowego wypoczynku dla dzieci w wieku od 3 lat aż po nastolatki w miejscu ich zamieszkania, organizowana najczęściej przez szkoły, domy kultury lub prywatne placówki w czasie wakacji lub ferii zimowych. W ciągu dnia dzieci mają zorganizowane przeróżne zajęcia edukacyjne, aktywnie spędzają czas, są pod stałą opieką, maja zapewnione wyżywienie – tak jak na obozie czy kolonii – jednak po południu są odbierane przez rodziców i wracają do domu.

Dla wielu rodziców okres wakacji stanowi problem, ponieważ muszą zapewnić dzieciom opiekę przez okres dwóch miesięcy, a z różnych powodów nie mogą wysłać dzieci na obóz lub poza Warszawę. Dzięki organizowanym półkoloniom dzieci spędzające wakacje w mieście bawią się z rówieśnikami, rozwijają się, uczą i oczywiście wypoczywają, rodzice natomiast mogą spokojnie pracować lub oddać się innym obowiązkom. Półkolonie nie tylko rozwiązują problem, co zrobić z dzieckiem, ale stwarzają wiele możliwości rozwoju dzieci poprzez połączenie zabawy z edukacją.

Rodzaje półkolonii

Jest wiele rodzajów półkolonii, można, więc wybrać w zależności od zainteresowań dziecka i preferencji rodziców. W ofercie półkolonii znajdziemy półkolonie tematyczne np. półkolonie językowe, artystyczne, plastyczne, konstruktorskie, z komputerem, warsztaty muzyczne, teatralne, taneczne, fotograficzne. Dla miłośników sportu organizowane są półkolonie sportowe, podczas których można doskonalić naukę pływania, naukę jazdy konnej, grę w tenisa oraz wiele innych dyscyplin sportowych.

Ile kosztują półkolonie w Warszawie?

W ofercie półkolonii można znaleźć propozycje darmowe, za symboliczne parę złotych oraz droższe półkolonie tematyczne. W zależności od wybranej przez nas oferty ceny półkolonii w Warszawie wahają się od 250 do 860zł.

Półkolonie w Warszawie w 2024 r.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami półkolonii w Warszawie. W tym miejscu będą pojawiały się oferty półkolonii w Warszawie 2024 r. OFERTY