ADRES:

Sztukarnia

LO nr X, ul. Woronicza 8 (Mokotów)

SP nr 68, ul. Or-Ota 5 (Żoliborz)

KONTAKT:

tel. 883 506 303

www.sztukarnia.pl

polkolonie@sztukarnia.pl

Czy znaleźliście się kiedyś w obrazie Claude’a Moneta, który mogliście opuścić dopiero po rozwiązaniu kilkunastu zagadek? Czy graliście kiedyś kartami artystów, którzy posiadali supermoce, dające zdolności latania albo zamieniania wszystkiego w kwadraty? Czy stworzyliście kiedyś grę planszową, sami wymyśliliście do niej zadania, a później graliście w nią na przerwach z koleżankami i kolegami? To wszystko będzie możliwe dzięki letnim półkoloniom artystycznym w Sztukarni, organizowanym przez całe 10 tygodni wakacji.

Przez pięć dni z połączonych mocy świata sztuki i gier, indywidualnej pracy i talentów dzieci, a także z pracy zespołowej powstaną unikalne gry oraz artystyczne dzieła. Wszystkie one złożą się na niezwykłą, interaktywną wystawę.

W zależności od turnusu w świat sztuki wprowadzą Młodych Adeptów tacy artyści jak: Pablo Picasso, Marc Chagall, Vincent Van Gogh, Henri Matisse, Claude Monet czy Georgia O’Keeffe. Dzieci zainspirowane ich twórczością wykonają lub wezmą udział w grach: escape room, podchody, gra terenowa, gra planszowa, gra karciana i wiele innych.

Cel:

Pobudzanie kreatywności
Wierzymy, że nic nie pobudza kreatywności tak bardzo, jak zabawa i sztuka, dlatego właśnie one są motywem przewodnim naszych zajęć. Nasz cel jest prosty – pokazać najmłodszym, że sztuka to rzemiosło, którym można bawić się do woli.

Odkrywanie talentów
Dzieci w trakcie naszych półkolonii mają szansę odkryć swoje talenty, poznać własne możliwości i poszerzyć horyzonty, a to wszystko w otoczeniu prawdziwej sztuki, która rozbudzi w nich twórczą postawę oraz pobudzi fantazję i wyobraźnię.

Rozwój osobisty
Bliski nam jest rozwój kompetencji miękkich, takich jak kreatywność, empatia, decyzyjność czy umiejętność wyrażania własnego zdania. W sztuce od samego efektu bardziej cenimy proces twórczy, dlatego kładziemy nacisk na odkrywanie i eksperymentowanie.

Relacje rówieśnicze
Stawiamy na ducha współpracy, na radość płynącą z pracy zespołowej oraz ze wspólnego działania. Chcemy, żeby czas spędzony na półkoloniach dla dzieci był szansą na wyrażenie siebie, ale też rozwój i nawiązanie nowych, wartościowych przyjaźni.

Zapewniamy:

Twórczy czas
Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:30. Zajęcia dydaktyczne z podziałem na grupy prowadzimy od 9:00 do 16:30.

Kameralne grupy
Zajęcia prowadzimy w grupach do 12 osób. Podział na grupy następuje po zakończeniu zapisów. Kryterium jest wiek oraz preferencje uczestników.

Twórczą przestrzeń dla Twojego dziecka

 1. Sztuka
  Wierzymy, że każde dziecko rodzi się twórcą. Kontakt ze sztuką to wspaniała okazja do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań oraz kształtowania własnej osobowości.
 2. Bycie sobą
  Dbamy o ciepłą, swobodną i przyjazną atmosferę wspólnej pracy. U nas dzieci mają bezpieczną przestrzeń do wyrażania swoich myśli, kształtowania własnych poglądów oraz wartości.
 3. Wolność twórcza
  Wspieramy dzieci w ich naturalnym dążeniu do rozwoju pasji i eksplorowania świata wokół siebie, zachęcając je do poszukiwania własnych ścieżek oraz rozwiązań artystycznych.
 4. Empatyczna współpraca
  Rolą instruktora w Sztukarni jest bycie towarzyszem, nauczycielem, który inspiruje i pomaga podejmować decyzje. Rozwiązań artystycznych dylematów szukamy wspólnie.
 5. Szacunek
  Naszych podopiecznych traktujemy poważnie i z należytym szacunkiem. Nie narzucamy swojego spojrzenia na świat, pozwalamy dzieciom na jego własne odkrywanie.
 6. Doświadczanie
  Stawiamy na uczenie się poprzez działanie oraz eksperymentowanie, dając dzieciom swobodę w kreowaniu własnego stylu, co zwiększa ich motywację i zaangażowanie w pracę.

Program:

Trzy ścieżki tematyczne do wyboru:

Terminy:

Prowadzimy półkolonie przez całe 10 tygodni wakacji:

 • I turnus 26-30 czerwca 2023 r.
 • II turnus 3-7 lipca 2023 r.
 • III turnus 10-14 lipca 2023 r.
 • IV turnus 17-21 lipca 2023 r.
 • V turnus 24-28 lipca 2023 r.
 • VI turnus 31 lipca-4 sierpnia 2023 r.
 • VII turnus 7-11 sierpnia 2023 r.
 • VIII turnus 14-18 sierpnia 2023 r. (z wyłączeniem 15 sierpnia)
 • IX turnus 21-25 sierpnia 2023 r.
 • X turnus 28 sierpnia-1 września 2023 r. na Mokotowie oraz 28-31 sierpnia 2023 r. na Żoliborzu

Wiek uczestników:

Półkolonie Art games skierowane są do uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej (dzieci urodzone w latach 2010-2017).

Wyżywienie:

Dzieci otrzymują wegetariański obiad (zupa + drugie danie) i podwieczorek. Bierzemy pod uwagę diety, alergie i nietolerancje pokarmowe. Po stronie rodziców pozostaje przygotowanie drugiego śniadania.

Informacje dodatkowe:

ZAPISY

Zapisy przyjmujemy przez formularz rezerwacyjny: www.sztukarnia.pl/polkolonie/#zarezerwuj-miejsce.

Kontakt

zadzwoń: 883 506 303
napisz: polkolonie@sztukarnia.pl
przeczytaj więcej na stronie: www.sztukarnia.pl/polkolonie