ADRES:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a

ul. Marymoncka 34

01-813 Warszawa - Bielany

KONTAKT:

606 236 000

www.verne.edu.pl

szkola@verne.edu.pl

Zdjęcie

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkie dzieci w wieku szkolnym do wzięcia udziału w feriach zimowych z Juliuszem Vernem!

Terminy zajęć:

10-14 lutego 2020 r. 

Lokalizacja:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne’a, ul. Marymoncka 34 (teren AWF)

Nasza szkoła będzie otwarta codziennie w godzinach 7.30 – 18.00, natomiast zajęcia będą się odbywać w godz. 9.00 – 17.00.

W tym roku proponujemy ferie pod hasłem „Laboratorium pełne powietrza„. Poniżej prezentujemy harmonogram atrakcji zaplanowanych na każdy dzień. 

Poniedziałek 10 lutego – Czy powietrze istnieje?

Powietrze jest wszędzie wokół nas. Nie możemy go zobaczyć, ale odbieramy jego obecność za pomocą innych zmysłów poprzez powiew wiatru, zmiany temperatury, zapachy itp. Czy zatem powietrze jest wszędzie? Podczas zajęć przeprowadzimy dowód na istnienie powietrza, dowiemy się także, czym jest ciśnienie atmosferyczne i sprawdzimy w jaki sposób zależy ono od głębokości i wysokości. Poznamy także urządzenia służące do pomiaru ciśnienia, wykonamy własny barometr i nauczymy się przewidywać pogodę dzięki tym pomiarom. 

Wtorek 11 lutego – Podróż poduszkowcem

Poduszkowce to nie są zwykłe pojazdy! Dzięki poduszce powietrznej mogą one przemieszczać się z zawrotnymi prędkościami nad różnymi powierzchniami: ziemią, wodą, lodem i obszarami bagiennymi! Podczas zajęć poznamy sekrety konstrukcji poduszkowców, podejmiemy także próbę zbudowania własnego pojazdu. Dowiemy się także, dlaczego poduszkowce są bezpieczne dla środowiska i zastanowimy się, czy w przyszłości mogą one zastąpić tradycyjne samochody. 

Środa 12 lutego – Aerodynamika

Podczas zajęć dowiemy się czym zajmuje się dział fizyki zwany aerodynamiką. Własnoręcznie wykonamy tubę, w której umieścimy prototypy samolotów. To zjawisko pokaże nam, dlaczego samoloty latają i jak zachowuje się skrzydło w strumieniu powietrza. Eksperymenty w laboratorium fizycznym pozwolą nam poznać i przetestować proste wynalazki, które pozwalają nam żyć wygodniej oraz oszczędzać środowisko naturalne. 

Czwartek 13 lutego – Wdech-wydech

Ile oddechów robimy w ciągu dnia? Ile litrów powietrza dziennie przechodzi przez nasz układ oddechowy? Czy powinniśmy wdychać powietrze nosem, czy ustami? Podczas zajęć zajrzymy do wnętrza naszego ciała, żeby zobaczyć, co dzieje się, kiedy nurkujemy i kiedy oddychamy zimnym powietrzem. Proste eksperymenty pozwolą nam przekonać się, jak duża może być pojemność naszych płuc i jak o nie dbać na co dzień. Wykonamy także doświadczenia, które pozwolą ocenić czystość powietrza, jakim oddychamy, i dowiemy się, skąd pochodzi zimowy smog oraz jak się przed nim bronić.

Piątek 14 lutego – Powietrze i woda

Podczas zajęć dowiemy się, jak z wrzątku powstaje lód, wyczarujemy zamarznięte bańki, przeprowadzimy eksperymenty związane z wpływem niskiej temperatury na różne przedmioty. Dowiemy się także, czy można przenieść kostkę lodu, nawet jej nie dotykając, i wykonamy kryształową choinkę. 

W ramach podsumowania zajęć uczniowie we współpracy z nauczycielami stworzą quiz sprawdzający wiadomości i umiejętności zdobyte podczas całego tygodnia. Quiz będzie można rozwiązywać przy użyciu tabletów. Czeka nas zabawa pełna emocji i dobrej energii!

 

W ramach półkolonii zimowych odbędą się: zajęcia tematyczne, warsztaty plastyczne, eksperymenty naukowe, zajęcia programowania, zabawy muzyczne. Przewidziane są zajęcia sportowe, takie jak: wyjścia na basen, konkursy sprawnościowe, gry i zabawy na placu zabaw oraz spacery.

Prosimy, aby dzieci miały ze sobą:

  • obuwie na zmianę,
  • drugie śniadanie,
  • wygodny strój sportowy,
  • energię do poznawania świata i dobry humor 😊  

Koszt:

  • 80 zł/dzień, 400 zł/tydzień 

Inne koszty:

  • obiady (żywienie standardowe) – 17 zł/dzień
  • wyjścia na wycieczki w ramach programu obowiązującego w danym tygodniu. Wpłaty za wycieczki będą przyjmowane bezpośrednio przez wychowawcę półkolonii w dniu wycieczki. 

 

Osoby zainteresowane udziałem dziecka w feriach zimowych proszone są o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: szkola@verne.edu.pl 

W naszej szkole rozwijamy pasje, budzimy ciekawość świata, cenimy ciepłą atmosferę, dbamy o dobre relacje, szanujemy się wzajemnie, uczymy, jak się uczyć skutecznie, mamy jasno określony cel – sukces dziecka!