ADRES:

Ach i Och Języki Obce

Grochowska 341/265

03-822 Warszawa

KONTAKT:

510 327 499
534 152 076

www.achioch.com

achioch@achioch.com

POLKOLONIE-lato-2019-1

Letnie półkolonie w Ach i Och

Co nas wyróżnia:

  • opieka nad dziećmi 6-12 lat
  • opieka w godzinach 8-18
  • pełne wyżywienie: smaczne, domowe obiady w zaprzyjaźnionej restauracji + kanapki i zdrowe przekąski
  • atrakcyjny, zróżnicowany plan dnia pełen wydarzeń i przebywania na świeżym powietrzu
  • półkolonie organizowane legalnie z wpisem do kuratorium i spełnieniem wymogów dotyczących kierownika, wychowawcy oraz ochrony przeciwpożarowej
  • bezpieczeństwo: na spływach i rajdach obecność ratownika medycznego
  • na każdym wyjściu obecność przynajmniej dwóch opiekunów
  • żywy kontakt z językami i bezpośredni kontakt z innymi kulturami dzięki obecności hiszpańskojęzycznych wolontariuszy z organizacji AIESEC (oddział na Uniwersytecie Warszawskim)
  • połączenie frajdy z edukacją – jedno i drugie zostanie w pamięci uczestników na lata

ROZKŁAD TURNUSÓW (opis aktywności poniżej):

DATY

RODZAJ TURNUSU

GŁÓWNE AKTYWNOŚCI

1-5 lipca

TURNUS JĘZYKOWO – KAJAKOWY

zajęcia językowe, spływy kajakowe, zajęcia ruchowe, opieka 6-12, posiłki

8-12 lipca

TURNUS JĘZYKOWO – ROWEROWY

zajęcia językowe, wycieczki rowerowe, zajęcia ruchowe, opieka 6-12, posiłki

15-19 lipca

TURNUS JĘZYKOWO – KAJAKOWY

zajęcia językowe, spływy kajakowe, zajęcia ruchowe, opieka 6-12, posiłki

22-26 lipca

TURNUS JĘZYKOWO – ŁUKOWY

zajęcia językowe, warsztaty łukowe, zajęcia ruchowe, gry terenowe, opieka 6-12, posiłki

29 lipca – 2 sierpnia

TURNUS JĘZYKOWO – NAUKOWY

zajęcia językowe, zajęcia naukowe, zajęcia ruchowe, gry terenowe, opieka 6-12, posiłki

5-9 sierpnia

TURNUS JĘZYKOWO – KAJAKOWY

zajęcia językowe, spływy kajakowe, zajęcia ruchowe, gry terenowe, opieka 6-12, posiłki

19-23 sierpnia

TURNUS JĘZYKOWO – NAUKOWY

zajęcia językowe, zajęcia naukowe, zajęcia ruchowe, gry terenowe, opieka 6-12, posiłki

WYCIECZKI ROWEROWE

Wycieczki rowerowe z Klubem Trybik, który działa od 19 lat ucząc młodych rowerzystów, jak bezpiecznie pedałować po stolicy i okolicy. W ramach turnusu planujemy całodniowe wycieczki rowerowe z ogniskiem i przeprawą promem, po pięknych i bezpiecznych trasach nad Wisłą i w okolicy. Zapraszamy z własnym rowerem, będziemy też dysponować kilkoma zapasowymi sztukami do wypożyczenia.

 

Dla wszystkich małych rowerzystów zapewniamy kaski oraz przeszkolenie z bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście, a także wizytę w miasteczku ruchu drogowego w ramach turnusu rowerowego. Tam zapoznamy się w praktyce z zasadami poruszania się rowerem. Na miejscu dostępne są rowery, a nad sprawnym funkcjonowaniem miasteczka czuwa koordynator, który uczy dzieci zasad ruchu drogowego.

SPŁYWY KAJAKOWE

Coś dla fanów słońca i wody! Spływy kajakowe po malowniczych, bezpiecznych i niezbyt forsownych odcinkach “Polskiej Amazonki”, czyli Wisły, która poza Warszawą zamienia się w zupełnie dziką rzekę – mamy tu na myśli dziką przyrodę, ponieważ dzięki szerokości Wisły spływ jest spokojny i prosty. Po drodze mijamy przepiękne rezerwaty przyrody i łachy (wyspy wiślane), na których zalecamy zrobić sobie krótką przerwę. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec wiele zwierząt i ptactwa (dziki, sarny, bobry, mewy). Przed wyruszeniem doświadczeni instruktorzy nauczą wszystkich podstawowych zasad bezpieczeństwa, sposobów obchodzenia się z kajakiem, skręcania i wiosłowania. Taki spływ to niepowtarzalna przygoda!

ZAJĘCIA JĘZYKOWE - HISZPAŃSKI I ANGIELSKI

W Ach i Och wiemy, jak bawić ucząc, a uczyć bawiąc! Wraz z dzieciakami puścimy w ruch wszystkie nasze ulubione gry i zabawy: będziemy kompletować listę zakupów, grać w alfabetyczne domino, w twistera na nazwy zwierzątek, giant memory i wiele, wiele więcej… wreszcie lekcja angielskiego nie będzie za krótka żeby zrobić tyle dogrywek memory, ile uczniowie sobie zażyczą 😉 Zajęcia przewidziane są dla każdego poziomu, tak, aby cała grupa wiekowa mogła wziąć w nich udział. Dodatkowo, podczas półkolonii letnich będą towarzyszyli nam wolontariusze z organizacji AIESEC, oddział przy UW, czyli hiszpańskojęzyczni dynamiczni młodzi ludzie zorientowani na naukę bycia liderem oraz realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ 2020. W ramach tego projektu dzieci nie tylko będą miały możliwość korzystania z wyjątkowych zajęć, ale również zrozumieją “w praktyce” co daje i jakie horyzonty otwiera nauka języków obcych.

ZAJĘCIA NAUKOWE

Praktyczne i pożyteczne, a przy tym fascynujące eksperymenty, które nauczą dzieci, jak pasjonujący jest świat wokół nas! Między innymi wysiejemy bakterie, znajdujące się na rękach czy w otoczeniu, żeby wreszcie zrozumieć, jaki jest związek higieny ze zdrowiem oraz przekonać się naocznie, czy rację miał lis z Małego Księcia tłumacząc, że “Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. W planie również eko-zajęcia z szyciem woreczków na warzywa, szukanie preparatów do badania pod mikroskopami i praktyczne zajęcia o tym, jak zdrowiej się odżywiać.

WARSZTATY STRZELANIA Z ŁUKU

Pod okiem doświadczonych instruktorów z sekcji łucznictwa KS Drukarz nauczymy się mierzyć prosto do celu! Minimalny wiek uczestnictwa 8 lat – dla młodszych dzieci przewidziane w tym czasie alternatywne, nie mniej atrakcyjne zajęcia na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywają się na strzelnicy w Parku Skaryszewskim.

ZAJĘCIA RUCHOWE - PARK SKARYSZEWSKI I BŁONIA KAMIONKOWSKIE

Siedzibę Ach i Och otacza jeden z największych i najciekawszych terenów zielonych w Warszawie, a na naszych półkoloniach chętnie z tego korzystamy! Place zabaw, boiska, gry w poszukiwanie skarbów, wyścigi na piankowych “makaronach” oraz klasyczne gry zespołowe to jedne z licznych atrakcji, jakich możemy się spodziewać przemierzając zielone przestrzenie Parku.

LARP - GRA TERENOWA

Wyjątkowe doświadczenie pomiędzy interaktywnym opowiadaniem a teatrem improwizacji. Z pomocą kostiumów i kart postaci dzieci wcielają się w role bohaterów, a banalne otoczenie szkoły, parku i okolic może przeistoczyć się w najbardziej nieoczekiwany sposób. Aktywujemy wyobraźnię, emocje, uczymy się współpracować i przede wszystkim fantastycznie się bawimy!

POSIŁKI

Obiady zjemy w lokalnej, zaprzyjaźnionej restauracji. Paleta Smaku to kameralne miejsce, serwujące proste, świeże i smaczne jedzenie. Dodatkowo, dla nas przygotują menu specjalnie dostosowane dla młodszych i najmłodszych.

Zapisy i informacje:

achioch@achioch.com

+48 510 327 499

+48 534 152 076

 

Do końca kwietnia przedsprzedaż – turnus za 599 zł!