ADRES:

TEATR POLSKI

Ul. Karasia 2

Warszawa

KONTAKT:

519 672 356

www.mlyn.org

projekty@fundacjamlyn.pl

Połkolonie_MŁYN-W-POLSKIM

Fundacja Artystyczna MŁYN oraz Teatr POLSKI im. Arnolda Szyfmana

zapraszają dzieci na

PÓŁKOLONIE TEATRALNE „MŁYN W POLSKIM”

/czerwiec-lipiec 2018/

Termin:

Turnus I – 25-29.06.2018 / Turnus II – 2-6.07.2018. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00.

Wiek: 7-12 lat /najmłodsze dzieci z rocznika 2010/.

Ilość osób: do 14 uczestników na jednym turnusie; decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt: 500 zł za dziecko za turnus, zniżka dla rodzeństw 10 procent.

Miejsce: Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana, ul. Karasia 2, Warszawa.

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkową wakacyjną przygodę w warszawskim Teatrze Polskim! W programie teatralne zabawy, szaleństwa i eksperymenty! Warsztaty w kameralnych grupach pod opieką doświadczonych instruktorów pozwolą odpocząć, spędzić kreatywnie czas, poznać nowych kolegów i koleżanki, a przede wszystkim będą wspaniałą twórczą inspiracją do samodzielnych zabaw. 

Każdy dzień poświęcimy na ukazanie innego oblicza teatru i występowania. Uczestnicy dowiedzą się: co to jest teatr ruchu, jak mogą stać się cyrkowcami, czy można wyrażać emocje poprzez taniec, jak zrobić teatr lalkowy z recyklingu i wielu innych zaskakujących rzeczy. Odkryją, że potrafią śpiewać, improwizować, reżyserować i żonglować piłeczkami.

Każdego dnia rano będziemy zaczynać od zajęć ogólnych w całej grupie, a po południu w podgrupach będziemy tworzyć własne projekty sceniczne na dany temat. W przerwach będziemy grać w gry, rysować i rozmawiać. Mieszane wiekowo grupy pozwolą na współpracę starszych z młodszymi, tak jak w dużej rodzinie, w której trzeba sobie pomagać i wspierać się wzajemnie.

 

Uwaga, gościem specjalnym zajęć będzie aktorka Teatru Polskiego Marta Kurzak!

Zapraszamy!

Organizatorem półkolonii jest Fundacja Artystyczna MŁYN, która od ponad 10 lat organizuje i prowadzi zajęcia artystyczne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży, współpracowaliśmy z kilkudziesięcioma przedszkolami i szkołami, współorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci i dorosłych, prowadzimy Centrum Kombinacji Twórczych MŁYNEK dla najmłodszych dzieci, zajęcia teatralne dla dzieci szkolnych MŁYŃSKIE KOŁO, oraz scenę zawodową dla dorosłych – Teatr MŁYN.

Program:

Turnus I (25-29.06.2018)

 

  1. DZIEŃ ZAPOZNAWCZY, w którym bawimy się w aktorów i próbujemy dowiedzieć się, jak najwięcej o sobie nawzajem;
  2. DZIEŃ TEATRU RUCHU I GESTU, w którym szukamy sposobów na wyrażenie myśli bez użycia słów;
  3. DZIEŃ CYRKOWY, w którym okazuje się, że potrafimy robić sztuczki;
  4. DZIEŃ TEATRU TAŃCA, w którym tworzymy własne układy choreograficzne;
  5. DZIEŃ HAPPENINGU, w którym łączymy wszystkie teatralne techniki i robimy widowisko;

 

Turnus II (2-6.07.2018)

 

  1. DZIEŃ ZAPOZNAWCZY, w którym poznajemy się w nowym składzie i szlifujemy swoje aktorskie umiejętności;
  2. DZIEŃ TEATRU LALEK, w którym budujemy własne lalki z recyklingu i robimy lalkowy spektakl wcale nie dla maluchów;
  3. DZIEŃ MUSICALU, w którym okazuje się, że każdy potrafi śpiewać;
  4. DZIEŃ IMPROWIZACJI, w którym ćwiczymy refleks oraz robimy teatr z niczego;
  5. DZIEŃ PERFORMANSU, w którym łączymy wszystkie teatralne techniki i robimy widowisko;

Opiekunowie:

Podczas każdego turnusu nad uczestnikami cały czas czuwa 2 opiekunów, którzy są doświadczonymi instruktorami teatralnymi.

 

Turnus I:

Joanna Piotrowska – animatorka, instruktorka tańca i teatru, na co dzień pracuje z przedszkolakami, oraz starszymi dziećmi, a także z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera w ramach założonej przez siebie firmy Tęczownia, działa także w Teatrze MŁYN, koordynując pracę artystyczną zawodowych aktorów;

 

Justyna Szatkowska – animatorka, nauczycielka, instruktorka teatralna, specjalistka od zajęć cyrkowych, na co dzień pracuje z dziećmi w szkole, oraz podczas licznych twórczych projektów w ramach Centrum Kombinacji Twórczych MŁYNEK.

 

Turnus II

Monika Machalska – nauczycielka, instruktorka dramy, instruktorka teatralna i reżyserka teatrów dziecięcych, na co dzień pracuje w szkole, oraz prowadzi dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne m.inn. w Teatrze MŁYN – Młyńskie Koło Teatralne.

 

Agata Fijewska – aktorka, wokalistka, instruktorka teatralna, psycholog; łączy zawód artystki z regularną pracą psychologa i terapeuty; na co dzień pracuje z młodzieżą, oraz występuje na scenie Teatru MŁYN, a także śpiewa w licznych spektaklach i zespołach.

 

Gościem specjalnym zajęć podczas obu turnusów będzie:

Marta Kurzak – aktorka d 2011 roku w zespole Teatru Polskiego, zagrała znaczące role w spektaklach, których reżyserami są m.in. Ivan Alexandre, Lembit Peterson, Dan Jemmet czy Nikołaj Chalezin. Współpracuje z Teatrem Polskim także w ramach projektów edukacyjnych.

Zapisy:

Aby zgłosić się do udziału w półkoloniach należy wypełnić kartę zgłoszenia i wysłać podpisany skan na adres projekty@fundacjamlyn.pl, po otrzymaniu maila z potwierdzeniem należy w ciągu tygodnia przesłać zaliczkę  w wysokości 200 zł.

Opłaty za warsztaty należy kierować na konto Fundacji Artystycznej Młyn:

PKO BP 68102010970000710201405315

W tytule wpłaty prosimy podać: imię i nazwisko z dopiskiem PÓŁKOLONIE TURNUS 1, lub PÓŁKOLONIE TURNUS 2.

Kontakt:

Tel.519 672 356 – wt-pt w godz. 09:00-13:00

Więcej informacji:

www.mlyn.org

www.teatrpolski.waw.pl