ADRES:

International School of Warsaw

ul. Mazowiecka 43

05-502 Bobrowiec

KONTAKT:

+48 578 530 135

www.isw.edu.pl

clapper-2140602_1920

Letnie warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży w International School of Warsaw!

Warsztaty  filmowe w International School of Warsawto porcja wiedzy, nowych umiejętności i pasjonująca przygoda dla dzieci interesujących się filmem, fotografią lub po prostu pragnących dać ujście swojej kreatywności.

Podczas trwających 5 dni zajęć dzieci poznają najważniejsze pojęcia i etapy procesu produkcji filmowej,  a także zdobędą podstawowe umiejętności niezbędne do tworzenia materiału audiowizualnego. Pod okiem doświadczonego francuskiego operatora i reżysera, LoïcaGatteau,dzieci zrealizują krótki film fabularny lub newsowy program telewizyjny. Pisząc scenariusz, filmując i edytując przygotowany przez siebie materiał, jednocześnie będą mogły wykorzystać swoją pomysłowość i kreatywność sprawdzając się w rolimłodych reżyserów i operatorów (finalnego montażu dokona prowadzący ze względu na złożoność oprogramowania niezbędnego do tego celu). Warsztaty zakończy wspólny pokaz filmowy.

Oprócz opanowania podstawowych technik i poznania procesu produkcji filmowej, podczas zajęć dzieci będą uczyć się równieżanalizy i interpretacji sztuk wizualnych.  Semantyczna analiza obrazu nie tylko pomaga rozwinąć wrażliwość, ale również umiejętność krytycznej oceny obrazu, dziś tak często towarzyszącego dzieciom za pośrednictwem telewizji i internetu.

Prowadzący, LoïcGatteau, jest posiadającym polskie korzenie francuskim reżyserem, operatorem i montażystą, mieszkającym w Polsce od 10 lat. Ma rozległe doświadczenie w tworzeniu wszelkiego rodzaju filmów dla firm oraz instytucji publicznych i prywatnych. Zrealizował wiele filmów krótkometrażowych, realizuje również filmy i reportaże dla instytucji publicznych i prywatnych, m.in. dla Instytutu francuskiego, Ambasady Francji, Fundacji prof. Geremka i wielu innych.Od wielu lat prowadzi także kursy reżyserii filmowej i montażu.Swoje prace prezentował w ramach wystaw prywatnych i na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Francji, Hiszpanii, a nawet Rumunii.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 16 lat (grupa 7-11 i 12-16 lat).  Zajęcia trwają od 13 do 17 sierpnia  (ponidziałek- piątek) w godz. 10.00 – 16.00. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Więcej informacji i zapisy: www.isw.edu.pl