ADRES:

Artystyczny Kącik

ul. Pustułeczki 8

02-811 Warszawa

Artystyczny Kącik - półkolonie 2016

Twórcze Wakacje 2018

Po raz kolejny zapraszamy do wspólnej zabawy, twórczości i aktywnego wypoczynku na dworze w kameralnej, domowej atmosferze. Zapraszamy od 6 do 24 sierpnia między 7:30 a 17:30. Będziemy spędzać czas artystycznie, teatralnie, muzycznie i sportowo oraz eksperymentując.

 

  • Turnus I Tydzień teatralno-artystyczny (6-10 sierpnia)
  • Turnus II Tydzień eksperymentów (13-17 sierpnia 2018)
  • Turnus III Tydzień muzyczno-sportowy (20-24 sierpnia)

 

Tydzień teatralno-artystyczny

6-10 sierpnia 2018

Podczas warsztatów teatralnych będziemy wcielać się w role bohaterów wymyślonych lub literackich przy użyciu mimiki, gestów i ruchu scenicznego. Przygotujemy własny spektakl wraz z elementami scenografii. Będzie to również czas ekspresji plastycznej. Stworzymy dzieła wykorzystując typowe narzędzia plastyczne (kredki, farby), jak również przedmioty codziennego użytku (zużyte opakowania) oraz masy wykonane z dostępnych produktów (masa solna czy papier mache).

Tydzień eksperymentów

13-17 sierpnia 2018

W tym tygodniu wspólnie przeprowadzimy i przeanalizujemy ciekawe doświadczenia przyrodnicze. Nasz dom zamieni się w mini laboratorium. Wspólnie zbadamy właściwości cieczy, ognia, powietrza i ziemi. Będzie to czas niezwykłej zabawy, która pozwoli odkrywać i zrozumieć otaczający nas świat.

Tydzień muzyczno-sportowy

20-24 sierpnia 2018

Będzie to czas wypełniony dźwiękiem i ruchem. Będziemy wsłuchiwać się w otaczające nas dźwięki, a także wygrywać rytmy na zrobionych samodzielnie instrumentach. W czasie warsztatów będziemy wyrażać muzykę ruchem według własnego pomysłu, odtwarzać dźwięki i odgłosy. Stworzymy również prace plastyczne inspirowane dźwiękiem. Planujemy wiele sportowych aktywności m.in. gry zespołowe, zabawy terenowe oraz rozgrywki na profesjonalnym torze do mini golfa.

Chcemy, by wspólnie spędzone wakacje, były z jednej strony czasem twórczego działania, z drugiej dawały przestrzeń na odpoczynek: spokojne pobycie z sobą samym i radosne zabawy z innymi dziećmi. Pomagamy dzieciom w konfliktowych sytuacjach konstruktywnie i samodzielnie je rozwiązywać. Dbamy o dobrą atmosferę. To kameralne półkolonie i domowe warunki. Na każdy turnus przyjmujemy tylko 25 dzieci.

Więcej szczegółów

www.polkolonie-ursynow.pl

Tel. +48 517 070 657